Cezar to postać doskonale znana wszelkim sympatykom rodzimego metalowego podwórka. Lider Christ Agony zaserwował im wszystkim dość niespodziewane danie, a mianowicie nową płytę, zapomnianego już nieco projektu Moon. Grupa ta w przeszłości była owocem jego współpracy z Docentem (RIP), teraz zaś jest to pełnoprawny zespół, w skład którego oprócz lidera wchodzą osoby znane z lubelskiej sceny hałasu i takich kapel jak chociażby Abusiveness.

„Lucifer's Horns” to płyta, która mnie osobiście zaskoczyła nade wszystko samą konwencją na jakiej została oparta. Spodziewałem się bowiem bardziej klasycznego, black metalowego wymiotu, a dostałem motoryczną mieszankę black metalu z dużą ilością death'owych wpływów. Wszystko to nie pozbawione jest swoistej chwytliwości oraz pewnych smaczków, takich jak fragmenty akustycznej gitary. Dowodem na wymienione obserwacje zdaje się być, chociażby, utwór tytułowy, który dość szybko zapada w pamięć. Ciekawym jest też fakt, iż całość materiału utrzymana jest raczej w szybszych tempach i cechuje ją nieustająca dynamika. Doskonale słychać to np. w kompozycji pod tytułem „The Book Of Fire” czy też utworze „Night Of The Serpent”, muszę przyznać, że intensywne kanonady perkusyjne, na których oparto w dużej mierze nowe oblicze Moon, zdają się być potężną bronią na koncertowe batalie i mogą zbierać pod sceną krwawe żniwo.

Słów parę chciałem jeszcze poświęcić formie głównodowodzącego, który charakterystycznym growlem nadaje „Lucifer's Horns” pewnych znamion oryginalności i własnego stylu, podjął on również wyzwanie zarejestrowania dwóch numerów w języku polskim. Uwagę zwraca tutaj szczególnie podniosły „Czarny Horyzont”. Ogólnie eksperyment z wykorzystaniem polskich liryków uważam za udany. Tak jak zresztą cały reunion Moon.


Portal Metal.pl nie odpowiada za poglądy i opinie wyrażane w TEMP recenzjach. Są one tylko i wyłącznie poglądami autora recenzji.


Chcesz o tym pogadac? Kukaj na: Forum.Metal.pl

zespół:  Moon
album:  Lucifer's Horns
autor:  Dominik [Nehamod]wywiady z tym wykonawcą:
"Cezar"

zobacz inne recenzje tego autora


©1999-2008 Metal.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie artykułów z tej strony bez zgody portalu lub autora zabronione!