Europejska scena metal core'owa najlepiej rozwinęła się chyba u naszych zachodnich sąsiadów. Po ilości zespołów grających takie dźwięki wydawać by się mogło, że metal core w Niemczech jest nadal popularny. Fall Of Serenity, jak łatwo się domyślić, jest właśnie takim kolejnym tego przykładem. Gwoli sprawiedliwości jest to jednak zespół zjadający na śniadanie większość kolegów po fachu, ba, miejscami nie odstaje specjalnie od liderów gatunku. Nie brak tutaj thrashowych riffów a i death metalowego przyłożenia również nie jest za mało.

Muzyka wykonywana przez FOS może trochę przypominać dokonania Chimairy, szczególnie w tych bardziej melodyjnych momentach. Czego by jednak nie przypominała słucha się jej bardzo dobrze. Wielokrotnie nadmieniałem, że metal core nie jest czymś za czym specjalnie przepadam, fakt jest jednak faktem, że materiał pt. The Crossfire potrafił do mnie przemówić. Takie kawałki jak "Recreation" czy "Knife To Meet You" chyba dzięki swojej agresywnej przebojowości zapadły mi w pamięć już przy pierwszych przesłuchaniach. Jakby tego było mało, również inne elementy muzyki Niemców pozostają na wysokim poziomie. Czy to brzmienie - odpowiednio ciężkie i selektywne (tutaj jednak niespodzianki nie ma ponieważ miksem i masteringiem zajmował się nie kto inny tylko sam Dan Swano) czy też same umiejętności muzyków oraz aranżacje. Co się tyczy tych ostatnich to muszę uprzedzić tych, którzy poszukują jakichś nowatorskich i oryginalnych rozwiązań w metalu bowiem nie mają czego na The Crossfire szukać. I wreszcie oprawa graficzna również nie rozczarowuje i muzykom powodów do wstydu nie przynosi.

Tak więc podsumowując - The Crossfire to nic innego jak ultra profesjonalne metalowe granie dla fanów metal core'a ze sporą domieszką "rdzennych" odmian metalu. Polecam!


Strona internetowa zespołu Fall Of Serenity: www.FallOfSerenity.com


Chcesz o tym pogadac? Kukaj na: Forum.Metal.pl

zespół:  Fall Of Serenity
album:  The Crossfire
autor:  Dominik [Nehamod]
wydawca: Lifeforce Recordszobacz inne recenzje tego autora


©1999-2008 Metal.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie artykułów z tej strony bez zgody portalu lub autora zabronione!