Oto i kolejna kapela z rodzimego podwórka. Interior Of Death na swoją muzyczną drogę wybrał wędrówkę po rejonach dwóch klasycznych gatunków metalu: thrash'u i death'u.

Anisotropy to debiutancki krążek tej formacji. Cóż można powiedzieć o tych 8 kompozycjach? A chociażby to, że są naprawdę bardzo dobrze zagrane i nagrane. Brzmienie może nie jest jakieś rewelacyjne ale jest przynajmniej selektywne i nie przeszkadza w słuchaniu. Może trochę razi za mało żywa perkusja ale da się to przeżyć. Słychać, że IOD gra to co lubi, bo nie wierzę, że takie kawałki jak "Anisotropic" robi się na zamówienie. Dużo na Anisotropy dziwnych wstawek, które wprowadzają futurystyczny klimat, grunt jednak, że dobrze komponują się one z muzyką. Są na krążku też momenty kiedy to muzycy odnoszą się do twórczości rodzimego Vadera (chociażby "Soul Eclipse") z drugiej zaś strony można znaleźć tu też wpływy wczesnego In Flames (wspomniany już "Anisotropic").

Podsumowując - Anisotropy to dobra, solidna płyta, wprawdzie próżno szukać tutaj jakichś zawiłych aranżacji czy zaskakujących zmian tempa, ale w tej muzyce nie o to chodzi, tutaj liczy się kop i uderzenie, a tego Interior Of Death na pewno nie brakuje. Polecam!


Strona internetowa zespołu: InteriorOfDeath.metal.pl


Chcesz o tym pogadac? Kukaj na: Forum.Metal.pl

zespół:  Interior Of Death
album:  Anisotropy
autor:  Dominik [Nehamod]

zobacz inne recenzje tego autora


©1999-2008 Metal.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie artykułów z tej strony bez zgody portalu lub autora zabronione!